Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ismétlés a tudás anyja! Kigyűjtöttük nektek az elmúlt öt év érettségi feladatait és javítókulcsait, hogy könnyebben tudjatok gyakorolni velük a hosszú hétvégén.
Azok, akik a középiskolás éveik alatt nem szereznek nyelvvizsgát, valószínűleg már nem is fognak. Erre mutatnak rá legalábbis az Oktatási Hivatal Köznevelési Akkreditációs és Nyelvvizsgáztatási Akkreditációs Osztályának adatai, amelyek szerint nem csak a ritkább nyelvekből vizsgázók vannak eltűnőben, hanem huszonéves egyetemisták és a 30 éven felüliek is.
Méltányossági kérelemmel visszaigényelhető az érettségi vizsgadíja? Át lehet-e vinni a vizsgát a következő érettségi időszakra? Válaszolunk a kérdésekre.
2024-ben már a 60 ezret sem érte el a nyelvvizsgázók száma, holott tíz évvel ezelőtt akár évi 130 ezren is megpróbálkoztak a bizonyítványszerzéssel. Bár angolból is drasztikus a visszaesés, igazán nagy baj a ritkább idegen nyelvek esetében van.
Május 5-én magyar nyelv és irodalommal indulnak az idei írásbeli érettségi vizsgák. Ha az utolsó pillanatig gyakorolnátok, annak a legjobb módja az, ha kinyomtatjátok és megoldjátok az elmúlt évek érettségi feladatsorait, majd a megoldókulcsok alapján ellenőrzitek, hogy hány pontot értetek el.
Május 5-én magyar nyelv és irodalommal indulnak az idei írásbeli érettségi vizsgák. Ha az utolsó pillanatig gyakorolnátok, annak a legjobb módja az, ha kinyomtatjátok és megoldjátok az elmúlt évek érettségi feladatsorait, majd a megoldókulcsok alapján ellenőrzitek, hogy hány pontot értetek el.
Szakmai hozzáértés helyett politika alapon válogathatnak – ettől tartanak a pedagógus szakszervezetek miután kiderült; intézményvezetői továbbképzésre idén januártól csak azok mehetnek, akiknek az Oktatási Hivatal megengedi.
Mezőgazdasági mérnök, tanító cigány-roma szakirányon – csak néhány olyan nappali tagozatos állami ösztöndíjas alapszak a 821-ből, amit senki sem jelölt meg a 2025-ös egyetemi felvételin. Összesen pedig 365 olyan alap-és osztatlan képzés van, amit első helyre senki sem írt be, de többedik helyre igen, ennek mintegy 83 százaléka valamilyen pedagógusképzés.
Kevesebb pontja lehet azoknak a Nyíregyházi Egyetemre felvételiző diákoknak, akiknek a középiskolai bizonyítványában informatika, nem pedig digitális kultúra szerepel. Az egyetem szerint erre nincsen ráhatásuk, ebben a kérdésben az Oktatási Hivatal dönt.
51 ezer nyolcadikos diák írta meg a központi felvételi vizsgát szombaton, aminek utolsó feladatában arról kellett érvelniük, testvérrel vagy anélkül jobb felnőni. Már a feladat témafelvetése is furcsa, azonban most egy szülő arra hívta fel a figyelmet; az Oktatási Hivatal több tucat család lelkébe taposhatott bele a fogalmazás témájával.